Çocuk-Ergen Terapisi

Çocuk ve Ergen Terapileri; gelişimsel dönemde ortaya çıkabilecek sıkıntılar için hem aileye hem çocuk-ergene yardımcı olmayı, sağlıklı bir bireyin büyüme ve gelişimini sürdürebilmeyi, sorunların yapıcı bir şekilde uzman gözünden ele alınması amaçlar.

 

Çocukluk Dönemi kişinin benlik algısının gelişiminde, sağlıklı ruhsallığın oluşumunda en stratejik öneme sahip dönemdir. Çocuklarla gerçekleştirilen terapi süreçleri, çocuğun karmaşık dünyasının anlamlandırılması ve yaşadığı zorluklara yardımcı olmayı amaçlayan, gerektiği durumlarda ebeveyninde dahil edildiği, alanında uzman psikolog yürütücülüğünde gerçekleştirilen bir süreçtir.

Ergenlik Dönemi  İnsanların gelişim dönemlerinin tamamı önemli ve birbirini takip eder şekilde ilerlemektedir. Bu takip eden süreçte, her gelişim dönemi bir sonraki gelişim dönemine hazırlar. Ergenlik dönemi de bu dönemler arasında farklı bir yere sahiptir.

Çünkü bu dönemi kapsayan yaş aralığı çocukluk ve yetişkinlik arasında yer alan oldukça uzun bir dönemdir. Yani bu dönemdeki bireyler çocukluktan yetişkinliğe geçiş için ciddi bir gelişme ve öğrenme sürecindedirler. Dönem içerisinde ergenin tüm gelişim alanlarında -Fiziksel, Duygusal, Sosyal, Zihinsel- oldukça hızlı değişimler yaşanır

Profesyonel ekibimiz, ilgili literatürdeki en son araştırmalar ışığında çalışmakta ve danışanlarına psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Nihai amacımız, danışanlarımızın psikolojik ihtiyaçlarını karşılamak ve onların kişisel, duygusal ve psikolojik gelişimlerini desteklemektir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi, 10:00-18:00
© 2023 Psikodem Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Hemen Ara
×